Zaprezentowano listę zespołów nowej Formuły 3

Promotor FIA Formuły 3 ogłosił listę dziesięciu zespołów, które wystawią samochody w przyszłym sezonie nowych mistrzostw.

Od 2019 roku na miejscu istniejącej serii GP3 pojawi się licencjonowana przez FIA Formuła 3, która dopełni formalną drabinkę dla młodych kierowców chcących w przyszłości startować w Formule 1.

Wśród dziesięciu ogłoszonych ekip, siedem z nich startuje obecnie w Formule 2 – ART Grand Prix, Campos Racing, Carlin, Charouz Racing System, MP Motorsport, Prema Racing oraz Trident. Z kolei Jenzer Motorsport brał udział we wszystkich dotychczas rozgrywanych sezonach GP3. Stawkę uzupełnią Hitech Grand Prix, który startował w europejskiej F3, oraz znany z Formuły E HWA RACELAB

Każdy zespół F3 wystawi po trzy samochody, dzięki czemu na starcie stawać będzie aż 30. kierowców. Przyszłoroczny pojazd zostanie ujawniony podczas kończącego sezon Formuły 1 weekendu wyścigowego w Abu Zabi. Zespoły otrzymają dostęp do samochodów na początku roku, po czym zorganizowany zostanie pokaz, jednak data oraz miejsce jego odbycia zostaną podane później.

„Z przyjemnością potwierdzam nasz skład na sezon 2019 FIA Formuły 3 i chciałbym przywitać dziesięć zespołów w nowym wyzwaniu. Te mistrzostwa powstały w wyniku połączenia europejskiej serii FIA Formuły 3 oraz serii GP3. Jest to nieodłączna część drabinki samochodów jednomiejscowych, prowadzącej najpierw do Formuły 2, a następnie do Formuły 1. Wszystkie rundy Formuły 3 będą odbywać się obok zawodów F1” – powiedział CEO FIA Formuły 3 Bruno Michel.

„Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń ze strony wielkich zespołów, które chciały dołączyć do naszych mistrzostw. Zawężenie listy do dziesięciu ekip było skomplikowanym procesem, ale uważamy, że są to najsilniejsi kandydaci. Ciekawie będzie zobaczyć walkę o wygraną i tytuł w przyszłym roku”.

Zespół
ART Grand Prix
Campos Racing
Carlin
Charouz Racing System
Hitech Grand Prix
HWA Racelab
Jenzer Motorsport
MP Motorsport
Prema Racing
Trident

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły 3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league