Zaprezentowano samochód nowej Formuły 3

Przed ostatnią rundą GP3 na torze Yas Marina zaprezentowany został samochód zastępujących serię Mistrzostw Formuły 3. Nowy samochód wyprodukowany przez Dallarę będzie wykorzystywany w latach 2019-2021.

Jak twierdzą organizatorzy cyklu, samochód F3 na sezon 2019 stanowi kompromis pomiędzy obecnymi autami GP3 oraz Europejskiej Formuły 3. Będzie on napędzany przez 6-cylindrowy silnik produkcji Mecachrome o objętości 3,4 litra, osiągający 380 koni mechanicznych przy 8000 obr./min. Aerodynamika została opracowana z myślą o wyprzedzaniu – samochód cechuje się niską wrażliwością na zmiany prześwitu oraz zapewnia rozbudowane opcje ustawień zawieszenia. Spełnia też aktualne standardy bezpieczeństwa FIA, wliczając panele antyprzebiciowe zastosowanie elementu ochrony kokpitu Halo.

Nowy samochód wyjechał na tor po raz pierwszy w październiku i przejechał jak dotąd 165 okrążeń toru Magny-Cours. Program rozwojowy, skupiający się na zapewnieniu niezawodności, będzie trwać do momentu przekazania pierwszych aut zespołom, w połowie stycznia.

„Z przyjemnością prezentujemy nowy samochód F3 2019, który będzie się ścigać w pierwszej edycji Mistrzostw Formuły 3” – powiedział szef Formuły 2 Bruno Michel. „Naszym celem było stworzyć bezpieczny oraz wymagający samochód, który pozwoli na ostre ściganie i zachęci do wyprzedzania. Przy jego projektowaniu, zwróciliśmy uwagę na ograniczenie kosztów użytkowania oraz zapewnienie atrakcyjnego pakietu. Jestem pewien, że ten samochód zapewni wspaniałe ściganie i fani będą mieli co oglądać. To doskonałe narzędzie dla młodych kierowców, którzy chcą piąć się w górę drabinki ku Formule 2 i Formule 1”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F3

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league