Armstrong najszybszy na rozpoczęcie testów F3

Podopieczny akademii Ferrari Marcus Armstrong uzyskał najlepszy czas pierwszego dnia przedsezonowych testów Mistrzostw Formuły 3 na torze Le Castellet. Kierowca zespołu Prema wykręcił 1:49,243 i uplasował się przed Lirim Zendelim i Robertem Szwarcmanem.

Gdy cała stawka trzydziestu kierowców ukończyła swoje okrążenia zapoznawcze, rozpoczęła się rywalizacja o uzyskanie możliwie najlepszego rezultatu. Po godzinie najszybszy był Raoul Hyman, lecz wkrótce jego osiągnięcie poprawił Christian Lundgaard, który ostatecznie zakończył poranną sesję na pierwszym miejscu, mając za sobą Leonardo Pulciniego i Szwarcmana.

Popołudniu najszybszy był jednak Armstrong, który poprawił czas Lundgaarda o prawie pół sekundy i zakończył dzień z najlepszym rezultatem. Pierwsza czwórka najszybszych kierowców zmieściła się poniżej najlepszego czasu porannej sesji – Zendeli uzyskał wynik o 0,3 sekundy gorszy od reprezentanta Premy i nieznacznie pokonał Szwarcmana oraz Pulciniego.

Pierwszy dzień testów był przerywany trzykrotnie – pod koniec porannej sesji konieczne okazało się przeprowadzenie inspekcji toru, a później zatrzymywali się Richard Vershcoor, Devlin DeFrancesco oraz Loran Sargeant.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F3

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league