Webber pod wrażeniem Piastriego

Oskar Piastri jest już przez wielu nazywany nową nadzieję Australii w sportach motorowych. Młody zawodnik Premy już w swoim debiucie w Formule 3 został mistrzem serii. Pod wrażeniem jego umiejętności jest między innymi jego mentor i nauczyciel, były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

„Jego władza nad umysłem i opanowanie są niezwykłe. To jest naprawdę trudne, kiedy jesteś na początku bycia młodym początkującym profesjonalistą. Ma tego w nadmiarze, co nie pozostało niezauważone” – powiedział Webber.

Australijczyk zdobył tytuł F3 z włoską Premą, która w przeszłości wychowała wielu znakomitych kierowców, w tym Charlesa Leclerca, Estebana Ocona czy Felixa Rosenqvista. Dla włoskiego zespołu w Formule Renault 2.0 Alps oraz w Eurocup Formula Renault 2.0 ścigał się Alexander Bosak, a w Formula 3 Euro Series Robert Kubica.

„Oczywiście jest z Premą i oczywiście są oni bardzo doświadczeni i najlepsi w branży. [Prema] była pod wrażeniem tego jak przejechał ten sezon w swoim tempie i zbudził sensację na starcie i wiedział o zamknięciu mistrzostw oraz poradził sobie z trudnymi czasami w połowie sezonu, gdzie walczył z niezawodnością, wezwaniami do sędziów i całą resztą. Jego największą siłą jest rzemiosło wyścigowe. Jest bardzo taktyczny i oponowany nawet pod presją. To był wspaniały rok, bardzo, bardzo wyjątkowy rok i całkowicie zasługuje na mistrzostwo”.

Jak przyznał Mark Webber, Piastri jest dużo spokojniejszy niż on sam: „Formuła 3 to bardzo ostre mistrzostwa i aby rozwijać karierę potrzebujesz rozpędu, a on po prostu to wszystko osiągnął w swoim tempie”.

Mark Webber uważa, że porównywanie Piastriego z nim nie ma absolutnie żadnego sensu: „Nie ma absolutnie żadnych porównywań. Ścigałem się 20 lat temu w Formule 3 w edycji brytyjskiej – on pokonał wszystko, co wtedy zrobiłem”.

Webber ujawnił również w wywiadzie, że Piastri będzie w przyszłym sezonie ścigać się w Formule 2.

Źródło: speedcafe.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league