Correa wraca po wypadku do F3

Juan Maunel Correa wraca do wyścigów w zespole ART Grand Prix po wypadku na Spa-Francorchamps z 2019 roku, w którym odniósł poważne obrażenia nóg. Przeszedł on kilka operacji i długi proces rehabilitacji utrzymując jedną nogę w stabilizatorze przez ponad rok. Jednak teraz deklaruje, że jest gotowy do powrotu i już zaczyna przygotowania do sezonu.

„Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę wrócić po tym co przeszedłem” – przyznaje Correa. „Jestem bardzo wdzięczny ART Grand Prix. Wiele dla mnie znaczy, że wierzą we mnie i mój powrót”.

„Wciąż mam jeszcze dużo do zrobienia. Nie jeździłem samochodem od ponad półtora roku, więc jest przede mną duża krzywa nauki. Wchodzę w ten sezon z otwartym umysłem. Nie będę wywierał na sobie presji. Dam z siebie wszystko, bo będę robił to co kocham, a to już jest zwycięstwo”.

Correa przed wypadkiem zgarnął podwójne podium w sprincie Formuły 2, zdobywając drugie miejsce w Baku i Le Castellet. Ma on również doświadczenie w GP3, gdzie zdobył sporo punktów dla Jenzer Motosport.

„Od czasu swojego strasznego wypadku na Spa w 2019 roku Juan Manuel przeszedł wiele faz, jednak zawsze walczył pamiętając, że nie chce rezygnować z marzeń o ściganiu się na najlepszym możliwym poziomie” – stwierdza szef zespołu Sebastien Philippe. „Jest on przykładem odwagi i wytrwałości, a ART Grand Prix z dumą daje mu możliwość powrotu do wyścigów”.

„Juan Manuel jest niezwykle silny psychicznie, nadal walczy o jak najlepszą kondycję. Jego talent jest ogromny o czym świadczą jego osiągnięcia w kartingu, a potem pierwsze lata w motosporcie. Chętnie będziemy towarzyszyć mu w wznowieniu kariery i ponownemu wspinaniu się na jej szczeble. Dzięki temu zespół skorzysta na jego talencie i doświadczeniu”.

Źródło: fiaformula3.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league