Sztuka gotowy do debiutu po przedsezonowych testach w Bahrajnie

Kacper Sztuka jest na ostatniej prostej przed swoim debiutem w Mistrzostwach Formuły 3. Właśnie ukończył przedsezonowe testy, gdzie przez trzy dni poznawał gospodarza inauguracyjnej rundy – tor Sakhir.

Pełna stawka 30 kierowców stawiła się w Bahrajnie. Tradycyjnie pierwsze dni upłynęły pod znakiem m.in. obowiązków medialnych, których efekty poznamy za około dwa tygodnie podczas otwierającej rundy sezonu 2024.

Pierwszy dzień zaskoczył całą stawkę rzęsistym deszczem. W ten sposób aktywności na torze zostały znacząco ograniczone. Kolejne dni stały już pod znakiem pogody bardziej charakterystycznym dla tego regionu świata.

Kacper w trakcie trzech dni przejechał w sumie 146 okrążeń. W czasie ich trwania wspólnie z zespołem MP Motorsport przeprowadzili kilkanaście symulacji wyścigowych oraz kwalifikacyjnych, a ponadto mieli okazję dostosować ustawienia samochodu do różnych warunków. To daje solidny bagaż doświadczeń na ostatniej prostej przygotowań do pierwszego wyścigu Formuły 3 w karierze.

„Wspaniale było powrócić za kierownicę Formuły 3 i poczuć ponownie prawie 400 koni mechanicznych podczas przyspieszania” – podsumował oficjalne testy Kacper Sztuka. „Tor Sakhir przypadł mi do gustu od pierwszych okrażeń i to pomimo deszczu, który wszystkich zaskoczył podczas tych testów”.

„Kolejne dni upłynęły już pod znakiem dominacji suchej nawierzchni, dzięki czemu mogliśmy popracować nad ustawieniami i wyczuciem samochodu. Wykonaliśmy wspólnie z zespołem MP Motorsport bardzo dobrą pracę, która z pewnością zaprocentuje na starcie sezonu. Cieszę się szczególnie, że coraz lepiej rozumiem pracę opon, która różni się od innych serii wyścigowych, a to przekłada się na pewność w prowadzeniu”.

„Teraz przede mną ostatnia prosta przygotowań, aby za dwa tygodnie być optymalnie przygotowanym do debiutu. Dziękuję Red Bull Junior Program, Grupie ORLEN oraz Extral Aluminium za wsparcie, które pozwala mi spokojnie myśleć o nadchodzących wyzwaniach”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze