Porsche Taycan nowym samochodem bezpieczeństwa w Formule E

Porsche liderem: gdy podczas wyścigu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA charakterystycznie stylizowany Taycan wyruszy z alei serwisowej na tor, szybko obejmie prowadzenie.

Bird przedłuża kontrakt z Jaguarem

Sam Bird jest jedynym kierowcą, który wygrał przynajmniej jeden wyścig w każdym z dotychczasowych sezonów Formuły E. Brytyjczyk stanął zatem na najwyższym stopniu podium dla fabrycznego zespołu Jaguara, którego barwy reprezentuje od zeszłego roku, a z którym właśnie podpisał nowy, wieloletni kontrakt.

 Dillmann i Nato kierowcami rezerwowymi Jaguara w Formule E

Tom Dillman oraz Norman Nato będę kierowcami rezerwowymi oraz testowymi zespołu Jaguar TCS Racing w Formule E.

Hajdarabad chce dołączyć do kalendarza Formuły E

Mistrzostwa Świata Formuły E mogą w 2023 roku zawitać do Indii. List intencyjny w sprawie organizacji wyścigu ulicznego elektrycznej serii wyścigowej w mieście Hajdarabad podpisały władze stanu Telangana w środkowo-południowej części kraju.

Maserati wraca do wyścigów

Włoska marka Maserati powróci w 2023 roku do wyścigów samochodowych jako jeden z zespołów elektrycznych Mistrzostw Świata Formuły E.

D'Ambrosio szefem Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 Jérôme d'Ambrosio został szefem pochodzącego z Monako zespołu Formuły E ROKiT Venturi Racing. Zajmie on miejsce Susie Wolff, która przejmie obowiązki dyrektora generalnego.

Z Formuły 2 do Formuły E: Ticktum kierowcą NIO 333

Kierowca Formuły 2 Dan Ticktum w sezonie 2021/2022 będzie kierowcą zespołu NIO 333. Jego partnerem będzie Oliver Turvey. Były członek zespołu Red Bulla i kierowca rozwojowy Williamsa zajmie miejsce Toma Blomqvista, który zdecydował się na przejście do amerykańskiej serii IMSA.

Askew kierowcą Andretti w Formule E

Mistrz Indy Lights z 2019 roku, Oliver Askew, w sezonie 2022 będzie kierowcą Formuły E, stając się częścią zespołu Avalanche Andretti.

Giovinazzi przechodzi do Formuły E

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu jego odejścia z Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1, przyszłość Antonio Giovinazziego została wyjaśniona. Włoch podpisał kontrakt z zespołem Dragon / Penske Autosport na starty w ósmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E.

Di Grassi przechodzi do Venturi Racing w Formule E

Mistrz Formuły E Lucas di Grassi dołączy do ekipy Venturi Racing na przyszłoroczny sezon Formuły E po tym, jak Audi zakończyło swój udział w mistrzostwach w tym roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league