Di Grassi: Formuła E zmienia postrzeganie wyścigów

Aktualny mistrz Formuły E Lucas di Grassi uważa, że szybkie tempo rozwoju serii odzwierciedla nastroje panujące w przemyśle motoryzacyjnym.

Brazylijczyk od dawna jest zaangażowany w rozwój technologii transportu elektrycznego oraz autonomicznego, zarówno jako mentor jak i inwestor. Według niego, wzrost zainteresowania i zrozumienia dla Formuły E świadczy o potrzebie znalezienia bardziej wydajnych i ekologicznych metod transportu.

„Przemysł nagle zdał sobie sprawę, że samochód elektryczny jest przyszłością” – powiedział kierowca Audi. „Formuła E zmienia sposób postrzegania wyścigów oraz wiadomość, jaką przekazują. Kiedy wizja oraz klimat ekonomiczny idą w tym samym kierunku, trudno to zatrzymać i tak samo jest w motoryzacji. Tańszy w użytkowaniu, bardziej przyjazny środowisku, poprawia jakość życia, jest cichszy i ogólnie lepszy – taki jest samochód elektryczny”.

Di Grassi uważa, że w ciągu kolejnych 10 lat Formuła E może dorównać popularności Formule 1, a obie serie będą funkcjonować w zgodzie ze sobą: „Ludzie śmieją się, gdy mówię że w ciągu 10 lat Formuła E może być blisko F1. Patrząc jednak na stabilny wzrost FE i regres w F1, nie widzę powodu by tak nie było”.

„W ciągu 10 lat lub mniej obie serie mogą być dla siebie równorzędne, a kierowcy będą przechodzić z jednej do drugiej. Nie ma też powodu, dla którego samochody Formuły E nie miałyby być tak szybkie jak auta F1. Nie sądzę, że Formuła E urośnie do obecnego poziomu F1, ale nie sądzę też że F1 będzie na tym samym poziomie za 10 lat, niezależnie od tego, co zrobią z silnikami”.

„Dwadzieścia lat temu w telewizji była tylko piłka nożna i Formuła 1, teraz jest dużo więcej sposobów na rozrywkę, z których coraz więcej skupia się wokół technologii. Potencjał wzrostu dla FE i F1 jest zatem ograniczony, ale myślę że obie serie mogą ze sobą współistnieć”.

Źródło: e-racing365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league