Di Grassi: Niespodzianki się zdarzają

Lucas di Grassi odniósł w sobotę na torze w Berlinie swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2018/2019 Mistrzostw Formuły E. Brazylijczyk przyznał, że nie spodziewał się awansu do sesji Super Pole i walki o wygraną.

„To wspaniały wyścig dla Audi na domowym terenie” – powiedział kierowca niemieckiego producenta. „To był bardzo strategiczny wyścig, było dużo oszczędzania energii, a nasz samochód jest bardzo oszczędny i jestem zadowolony. Obawiałem się przed kwalifikacjami, bo byliśmy w pierwszej grupie, a ten tor jest rzadko używany i jest bardzo zanieczyszczony. Jak widać niespodzianki się jednak zdarzają”.

„Na początku jechałem na pełnym gazie, ale gdy tylko moja przewaga nad Sébem [Buemim] ustabilizowała się na poziomie około sekundy, starałem się oszczędzać energię. Później da Costa zrobił bałagan, wyprzedzając ludzi z trybem ataku, co pozwoliło mi otworzyć większą przewagę”.

Dzięki wygranej, di Grassi awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, ze stratą sześciu punktów do prowadzącego Jeana-Érica Vergne’a.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league