Di Grassi: Niespodzianki się zdarzają

Lucas di Grassi odniósł w sobotę na torze w Berlinie swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2018/2019 Mistrzostw Formuły E. Brazylijczyk przyznał, że nie spodziewał się awansu do sesji Super Pole i walki o wygraną.

„To wspaniały wyścig dla Audi na domowym terenie” – powiedział kierowca niemieckiego producenta. „To był bardzo strategiczny wyścig, było dużo oszczędzania energii, a nasz samochód jest bardzo oszczędny i jestem zadowolony. Obawiałem się przed kwalifikacjami, bo byliśmy w pierwszej grupie, a ten tor jest rzadko używany i jest bardzo zanieczyszczony. Jak widać niespodzianki się jednak zdarzają”.

„Na początku jechałem na pełnym gazie, ale gdy tylko moja przewaga nad Sébem [Buemim] ustabilizowała się na poziomie około sekundy, starałem się oszczędzać energię. Później da Costa zrobił bałagan, wyprzedzając ludzi z trybem ataku, co pozwoliło mi otworzyć większą przewagę”.

Dzięki wygranej, di Grassi awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, ze stratą sześciu punktów do prowadzącego Jeana-Érica Vergne’a.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league