Fabryczny zespół BMW w Formule E zmieni swój skład przed nadchodzącym sezonem 2019/2020 elektrycznej serii wyścigowej. António Félix da Costa został zwolniony z kontraktu, a jego miejsce zajmie 22-letni Maximilian Günther.

„Nie mogę doczekać się powrotu Maximiliana do rodziny BMW” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Uważnie przyglądaliśmy się jego występom w ostatnim sezonie. Maximilian regularnie wykorzystywał maksimum swojego samochodu i uzyskiwał imponujące wyniki. Posiadanie kierowcy związanym w przeszłości z BMW także doskonale pasuje”.

Günther, który rozpoczął swoją karierę w Formule BMW, wziął udział w dziesięciu wyścigach dla zespołu Dragon Racing. W tym czasie dwukrotnie zajął drugie miejsce oraz dwukrotnie kwalifikował się do sesji super pole.

Da Costa ścigał się dla BMW równolegle w Formule E oraz w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, lecz po wycofaniu się marki z tej drugiej serii Portugalczyk postanowił poszukać dla siebie innych opcji. Sugeruje się, że pozostanie w Formule E, przechodząc do mistrzowskiego zespołu Techeetah.

„Zawsze będę dumny z bycia częścią rodziny BMW” – powiedział da Costa. „BMW Motorsport dało mi możliwość ścigania się wieloma różnymi samochodami i wiele się dzięki temu nauczyłem. Chciałbym podziękować ekipie za wspaniały wspólnie spędzony czas w Formule E, ale teraz przyszedł czas na nowe wyzwania. Zawsze będę jednak dobrze wspominać mój okres w BMW”.

Alexander Sims najprawdopodobniej pozostanie w BMW na kolejny sezon, choć oficjalne potwierdzenie jest zapowiedziane dopiero za kilka tygodni, przed rozpoczęciem październikowych testów w Walencji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race