Opublikowano prowizoryczny kalendarz na siódmy sezon Formuły E

W piątek podczas spotkania online Światowej Rady Sportów Motorowych zatwierdzono prowizoryczny kalendarz przyszłorocznego, siódmego już sezonu Formuły E, który po raz pierwszy wystartuje w styczniu.

Od przyszłego sezonu Formuła E będzie oficjalnie rywalizowała w ramach mistrzostw świata. Zgodnie z opublikowanym kalendarzem, na przyszły rok zaplanowano 14 rund, a dodatkowo po raz pierwszy zmagania wystartują w styczniu.

Mistrzostwa rozpoczną się w Chile na torze w Santiago pomimo wcześniejszych obaw o przyszłość tej rundy z powodów politycznych. Następnie stawka przeniesie się już tradycyjnie w lutym do Meksyku, by później udać się do Rijadu, gdzie zaplanowano dwa wyścigi. Aby urozmaicić spektakl, niewykluczone, że jeden z nich zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu – po raz pierwszy w historii elektrycznej serii.

Azjatycka część sezonu rozpocznie się 13 marca w Sanyi, zaś Hong Kong ostatecznie wypadł z kalendarza po raz pierwszy od 2016 roku i wiele wskazuje na to, że szanse na powrót do tego regionu są niskie z powodu konfliktów.

Formuła E przeniesie się do Europy 10 kwietnia do Rzymu, by następnie udać się do Paryża 24 kwietnia i ostatecznie do Monako 8 maja, gdzie zaplanowano już czwartą edycję E-Prix na legendarnym ulicznym torze w Monte Carlo.

23 maja ma odbyć inauguracyjne E-Prix Seulu w Korei Południowej – kraj ten miał być częścią kalendarza FE już w tym roku, jednak pandemia koronawirusa wymusiła przełożenie tych planów na przyszły sezon. Na 5 czerwca zaplanowano jeszcze niepotwierdzoną rundę, zaś dwa tygodnie później stawka ma udać się do Berlina.

Runda w Nowym Jorku została ustawiona na 10 lipca, zaś podwójna runda w Londynie, która zwieńczy sezon, odbędzie się 24-25 lipca.

R Data Wydarzenie
1 16 stycznia E-Prix Santiago
2 13 lutego E-Prix Meksyku
3 26 lutego E-Prix Rijadu
4 27 lutego E-Prix Rijadu
5 13 marca E-Prix Sanyi
6 10 kwietnia E-Prix Rzymu
7 24 kwietnia E-Prix Paryża
8 8 maja E-Prix Monako
9 23 maja E-Prix Seulu
10 5 czerwca   TBC
11 19 czerwca E-Prix Berlina
12 10 lipca E-Prix Nowego Jorku
13 24 lipca E-Prix Londynu
14 25 lipca E-Prix Londynu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league