Williams znów będzie dostarczać akumulatory do Formuły E

Brytyjski konstruktor Williams Advanced Engineering został wybrany wyłącznym dostawcą akumulatorów do trzeciej generacji samochodów Mistrzostw Formuły E, które mają pojawić się na starcie sezonu 2022/2023.

Williams Advanced Engineering skonstruował akumulatory do samochodów pierwszej generacji, które były wykorzystywane przez cztery pierwsze sezony elektrycznej serii wyścigowej. Obecne auta drugiej generacji korzystają z akumulatorów dostarczanych przez McLaren Applied Technologies.

Nowe akumulatory będą miały poprawiony cykl życiowy, poprawioną gęstość energii, a także trwałość. Jedną z kluczowych funkcjonalności będzie możliwość szybkiego ładowania – seria planuje bowiem przywrócenie zjazdów do alei serwisowej.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że zostaliśmy dostawcą akumulatorów dla samochodów trzeciej generacji, szczególnie, że od początku byliśmy integralną częścią serii” – powiedział Craig Wilson, dyrektor zarządzający WAE. „Produkty o wysokiej wydajności są jedną z kluczowych kompetencji WAE i jestem przekonany, że zwiększymy wartość dodaną w zakresie gęstości energii, wydajności cieplnej, ogólnej wydajności i niezawodności. Wyścigi w tak konkurencyjnym środowisku są również wyzwaniem dla samego akumulatora, ale je podejmujemy. Z niecierpliwością oczekujemy na wsparcie serii, która przejdzie do następnego, ekscytującego rozdziału”.

Źródło: wae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league