Sims dołącza do Mahindry w Formule E, Günther pozostaje w BMW

Po dwóch latach w fabrycznym zespole BMW, Alexander Sims przejdzie do Mahindry na kolejny sezon Mistrzostw Formuły E. Jego zespołowy kolega Maximilian Günther przedłużył natomiast umowę z niemieckim producentem.

Brytyjczyk dołączył do stawki Formuły E w sezonie piątym i ma na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz trzy pole position, zdobyte wraz z ekipą BMW. Sims reprezentował niemieckiego producenta od 2016 roku, m.in. wygrywając 24-godzinne wyścigi na Nürburgringu i Spa-Francorchamps, a także wygrywając wyścigi w mistrzostwach IMSA, by przenieść się do Formuły E od sezonu 2018/2019. Po dwóch latach przeniesie się jednak do Mahindry, aby zastąpić Jérôme d'Ambrosio, który nie przedłużył swojego kontraktu.

„Cieszę się, że dołączam do Mahindry i będę kontynuować moją przygodę z Formułą E” – powiedział Sims. „To ekscytująca okazja, aby wykorzystać potencjał ekipy do walki o mocne rezultaty. Promowanie elektrycznej motoryzacji jest dla mnie ważne, a starty w Formule E dają mi ku temu platformę. Chcę podziękować BMW i Andretti Motorsport za ich wsparcie przez ostatnie dwa sezony i życzę im wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Maximilian Günther, który dołączył do BMW w sezonie szóstym, pozostanie w ekipie na kolejny rok: „Cieszę się, że nadal będę ścigać się dla BMW i Andretti Motorsport w Formule E i wraz z nimi walczyć o tytuły. Od samego początku poczułem się tu jak w domu i trzykrotnie stawaliśmy na podium w naszym pierwszym sezonie, dwukrotnie na najwyższym stopniu. Byliśmy w walce o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej do ostatniego wyścigu, co pokazuje, jak mocny jest nasz pakiet. Formuła E zyska status mistrzostw świata, co daje nam dodatkową motywację”.

Źródło: mahindraracing.com, z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league