Techeetah rozpocznie sezon Formuły E ze starym samochodem

Mistrzowski zespół Formuły E Techeetah zdecydował się opóźnić debiut swojego nowego samochodu do kwietnia. Model DS E-Tense FE20, który doprowadził António Félixa da Costę oraz ekipę Techeetah do tytułów w obu klasyfikacjach, weźmie zatem udział przynajmniej w czterech dotychczas potwierdzonych wyścigach sezonu 2020/2021.

Ze względu na kryzys związany z pandemią koronawirusa, FIA rozluźniła zasady homologacji samochodów na kolejny sezon. Nowy model nie musi być gotowy na pierwszy wyścig, a zamiast tego może zostać wprowadzony do użytku także w kwietniu oraz czerwcu.

„Straciliśmy trzy miesiące i pracowaliśmy nad maksymalnie efektywnym wykorzystaniem budżetu” – powiedział dyrektor techniczny DS Xavier Mastelan-Pinon. „Będziemy więc homologować samochód w drugim oknie, a sezon rozpoczniemy z naszym mistrzowskim modelem DS E-Tense FE20”.

Nowy samochód Techeetah miałby zadebiutować podczas E-Prix Rzymu. W planach jest odświeżenie całego układu napędowego, od silnika, przez skrzynię biegów, po inwerter. Kwietniowy debiut swojego nowego modelu potwierdził także Nissan, z kolei nowy Mercedes będzie gotowy już na inaugurację sezonu w styczniu.

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league