Formuła E zapowiada pierwsze nocne wyścigi w Rijadzie

Wyścigi trzeciej i czwartej rundy sezonu 2020/2021 Formuły E w Rijadzie odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Będą to pierwsze nocne wyścigi w historii elektrycznej serii wyścigowej.

„Jesteśmy dumni, że we współpracy z Arabią Saudyjską stworzymy pierwszy nocny wyścig Formuły E” – powiedział szef serii Alberto Longo. „Jestem pewny, że wyścigi będą spektakularne i dostarczą akcji, której jeszcze nie widzieliśmy. Jak ze wszystkim, co robimy, przede wszystkim myśleliśmy o tym, jak wcielić wizję w życie w odpowiedzialny sposób. Zanim wprowadzimy innowacje do naszych wyścigów, musimy być pewni, że będziemy przestrzegać własnych wysokich standardów odpowiedzialności środowiskowej”.

Do oświetlenia toru ulicznego w Rijadzie wykorzystane zostaną najnowsze lampy LED, których pobór energii jest o połowę niższy niż w przypadku innych technologii. Prąd potrzebny do ich zasilenia zostanie pozyskany z pełni odnawialnego źródła, jakim jest certyfikowany olej roślinny.

Rundy w Arabii Saudyjskiej zostały zaplanowane na 26-27 lutego, a oba wyścigi rozpoczną się o godzinie 20 czasu lokalnego. Inauguracja sezonu będzie miała miejsce w weekend 16-17 stycznia w Santiago.

Źródło: fiaformulae.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league