Formuła E zapowiada pierwsze nocne wyścigi w Rijadzie

Wyścigi trzeciej i czwartej rundy sezonu 2020/2021 Formuły E w Rijadzie odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Będą to pierwsze nocne wyścigi w historii elektrycznej serii wyścigowej.

„Jesteśmy dumni, że we współpracy z Arabią Saudyjską stworzymy pierwszy nocny wyścig Formuły E” – powiedział szef serii Alberto Longo. „Jestem pewny, że wyścigi będą spektakularne i dostarczą akcji, której jeszcze nie widzieliśmy. Jak ze wszystkim, co robimy, przede wszystkim myśleliśmy o tym, jak wcielić wizję w życie w odpowiedzialny sposób. Zanim wprowadzimy innowacje do naszych wyścigów, musimy być pewni, że będziemy przestrzegać własnych wysokich standardów odpowiedzialności środowiskowej”.

Do oświetlenia toru ulicznego w Rijadzie wykorzystane zostaną najnowsze lampy LED, których pobór energii jest o połowę niższy niż w przypadku innych technologii. Prąd potrzebny do ich zasilenia zostanie pozyskany z pełni odnawialnego źródła, jakim jest certyfikowany olej roślinny.

Rundy w Arabii Saudyjskiej zostały zaplanowane na 26-27 lutego, a oba wyścigi rozpoczną się o godzinie 20 czasu lokalnego. Inauguracja sezonu będzie miała miejsce w weekend 16-17 stycznia w Santiago.

Źródło: fiaformulae.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze