Alex Lynn drugim kierowcą Mahindry w Formule E

Fabryczny zespół Mahindry będzie mieć częściowo nowy skład na sezon 2020/2021. Po udanym debiucie w Berlinie, starty dla ekipy kontynuować będzie 27-letni Alex Lynn. Brytyjczyk został zespołowym kolegą przechodzącego z BMW Alexandra Simsa.

„Jestem niezwykle podekscytowany powrotem do Formuły E w siódmym sezonie jako kierowca Mahindry” – powiedział Lynn. „Miałem okazję poprowadzić model M7Electro podczas wielu dni testowych i jesteśmy dumni z tego, co stworzyliśmy. Nie będziemy znali naszego poziomu, dopóki nie zgasną światła w Santiago, ale jesteśmy tutaj, aby regularnie walczyć o zwycięstwa i podia – po to ściga się ten zespół, jak i ja. Od tej strony jestem niezmiernie podekscytowany oraz skupiony na uzyskaniu jak najlepszych wyników, na które ten zespół zasłużył ciężką pracą”.

Podobnie jak Sims, Lynn jest kierowcą wprawionym w wyścigach długodystansowych – tylko w tym roku sięgnął po zwycięstwo w 12h Sebring oraz 24h Le Mans. Brytyjczyk ma za sobą 27 startów w Formule E, lecz tylko jeden pełny sezon 2017/2018 wraz z zespołem Virgin Racing.

Przygotowany na siódmy sezon elektrycznej serii wyścigowej model M7Electro jest pierwszym, który powstał we współpracy z niemieckim koncernem ZF. Zespół współpracował także z koncernem Shell, który specjalnie na potrzeby Formuły E opracował nowy olej do skrzyni biegów.

Źródło: mahindraracing.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze