Alex Lynn drugim kierowcą Mahindry w Formule E

Fabryczny zespół Mahindry będzie mieć częściowo nowy skład na sezon 2020/2021. Po udanym debiucie w Berlinie, starty dla ekipy kontynuować będzie 27-letni Alex Lynn. Brytyjczyk został zespołowym kolegą przechodzącego z BMW Alexandra Simsa.

„Jestem niezwykle podekscytowany powrotem do Formuły E w siódmym sezonie jako kierowca Mahindry” – powiedział Lynn. „Miałem okazję poprowadzić model M7Electro podczas wielu dni testowych i jesteśmy dumni z tego, co stworzyliśmy. Nie będziemy znali naszego poziomu, dopóki nie zgasną światła w Santiago, ale jesteśmy tutaj, aby regularnie walczyć o zwycięstwa i podia – po to ściga się ten zespół, jak i ja. Od tej strony jestem niezmiernie podekscytowany oraz skupiony na uzyskaniu jak najlepszych wyników, na które ten zespół zasłużył ciężką pracą”.

Podobnie jak Sims, Lynn jest kierowcą wprawionym w wyścigach długodystansowych – tylko w tym roku sięgnął po zwycięstwo w 12h Sebring oraz 24h Le Mans. Brytyjczyk ma za sobą 27 startów w Formule E, lecz tylko jeden pełny sezon 2017/2018 wraz z zespołem Virgin Racing.

Przygotowany na siódmy sezon elektrycznej serii wyścigowej model M7Electro jest pierwszym, który powstał we współpracy z niemieckim koncernem ZF. Zespół współpracował także z koncernem Shell, który specjalnie na potrzeby Formuły E opracował nowy olej do skrzyni biegów.

Źródło: mahindraracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1