Da Costa będzie bronić tytułu w Formule E

Na niecałe dwa miesiące przed startem sezonu 2020/2021 Formuły E, mistrzowski zespół Techeetah w końcu potwierdził przedłużenie kontraktu z aktualnym mistrzem elektrycznej serii wyścigowej António Félixem da Costą. Jego zespołowym kolegą pozostanie dwukrotny mistrz serii Jean-Éric Vergne.

„Wygranie pierwszego tytułu w Formule E rozbudziło we mnie ogień i chęć wygrania kolejnego” – powiedział Portugalczyk. „JEV, ja i pozostali kierowcy stoczymy w tym sezonie epickie pojedynki, czego nie mogę się doczekać. Walczymy o pierwszy tytuł mistrzowski i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go wywalczyć”.

Jak informowaliśmy wcześniej, Techeetah rozpocznie sezon z ubiegłorocznym samochodem i wprowadzi nowy model przed E-Prix Rzymu w kwietniu. Nie przeszkodziło to jednak ekipie we wprowadzeniu nowego malowania: „Zawsze twierdziłem, że auta, które wyglądają na szybkie, takie są – wystarczy spojrzeć na tegoroczne malowanie. Nie chcielibyście zobaczyć go w lusterkach! Nie mogę się doczekać, aby pokazać, nad czym pracowaliśmy. Będziemy walczyć!”

Przedsezonowe testy Formuły E rozpoczną się już za dwa dni w Walencji, z kolei pierwsza runda została zaplanowana na 16 stycznia w Santiago.

Źródło: dstecheetah.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1