BMW także wycofa się z Formuły E

Dwa dni po tym, jak Audi ogłosiło wycofanie swojego zespołu fabrycznego z Mistrzostw Świata Formuły E, podobny krok zapowiedział inny niemiecki producent BMW.

Bawarska marka była partnerem elektrycznej serii wyścigowej od samego początku, a w piątym sezonie wprowadziła do rywalizacji pełny zespół fabryczny. Po sezonie 2020/2021 BMW zniknie jednak ze stawki, tłumacząc to wyczerpaniem pola do dalszej nauki.

BMW bardzo poważnie podeszło do kwestii transferu technologii z torów wyścigowych do modeli seryjnych – za rozwój układów napędowych w obu działach odpowiadają bowiem ci sami inżynierowie. Marka zyskała przy tym doświadczenie w dziedzinach zarządzania energią, wydajności konstrukcji, „gęstości” silników elektrycznych czy oprogramowania sterującego elektroniką.

Tłumacząc swoją decyzję o opuszczeniu Formuły E, BMW stwierdziło, że nauczyło się już wszystkiego, co było możliwe w elektrycznych wyścigach i skupi się teraz na rozwoju swoich linii produkcyjnych, tak aby do końca 2021 roku wyprodukować łącznie milion aut elektrycznych.

W trakcie ostatnich dwóch sezonów BMW wygrało cztery wyścigi, czterokrotnie zdobywało pole position oraz zdobyło 24 miejsca na podium. W sezonie 2020/2021 markę reprezentować będą Maximilian Günther i Jake Dennis.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league