Znamy pełny kalendarz obecnego sezonu Formuły E

Po wielu miesiącach oczekiwań i gorączkowych zakulisowych prac, władze Mistrzostw Świata Formuły E w końcu przedstawiły drugą połowę kalendarza trwającego sezonu 2020/2021. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, znalazł się w nim tor Puebla w Meksyku.

„Przedstawienie pełnego kalendarza na ten sezon to ogromne osiągnięcie wszystkich zaangażowanych” – powiedział szef Formuły E Alberto Longo. „Jest w nim najwięcej wyścigów jak dotąd mieliśmy, co pokazuje nasze dążenia do ułożenia ekscytującego kalendarza, który będą śledzić fani na całym świecie. Cztery podwójne rundy w Puebla, Nowym Jorku, Londynie i Berlinie będą doskonałą areną do wyłonienia pierwszego mistrza świata Formuły E”.

W tym roku kierowcy ścigali się już podczas podwójnych rund w Rijadzie oraz Rzymie, a w ten weekend rywalizować będą w dwóch wyścigach na torze Ricardo Tormo w Walencji, by następnie udać się na ulice Monte Carlo 5 maja.

Zgodnie z dotychczasową wersją kalendarza, kolejne rundy miały się obyć w Marrakeszu oraz Santiago. Oba miasta wypadły jednak z kalendarza ze względu na pandemię koronawirusa.

Spowodowało to dużą przerwę w kalendarzu, bowiem na kolejną rundę samochody będą musiały popłynąć aż do Meksyku. Ponieważ tor Autódromo Hermanos Rodríguez służy obecnie jako placówka medyczna, czerwcowe wyścigi zostały przeniesione kilkadziesiąt kilometrów dalej na tor Puebla, który będzie nowością w kalendarzu Formuły E.

Następnie, w lipcu zaplanowano podwójne rundy w Nowym Jorku i Londynie, a sezon zakończy się dwoma wyścigami w Berlinie. Łącznie w kalendarzu znalazło się osiem miast, z których prawie wszystkie – z wyjątkiem Monte Carlo – będą gościć dwa wyścigi. Składa się to na najdłuższy sezon w historii Formuły E.

R Data Wydarzenie Lokalizacja
1 26.02 E-Prix Rijadu Rijad
2 27.02 E-Prix Rijadu Rijad
3 10.04 E-Prix Rzymu Rzym
4 11.04 E-Prix Rzymu Rzym
5 24.04 E-Prix Walencji Ricardo Tormo
6 25.04 E-Prix Walencji Ricardo Tormo
7 8.05 E-Prix Monako Monte Carlo
8 19.06 E-Prix Meksyku Puebla
9 20.06 E-Prix Meksyku Puebla
10 10.07 E-Prix Nowego Jorku Brooklyn
11 11.07 E-Prix Nowego Jorku Brooklyn
12 24.07 E-Prix Londynu ExCeL
13 25.07 E-Prix Londynu ExCeL
14 14.08 E-Prix Berlina Tempelhof
15 15.08 E-Prix Berlina Tempelhof

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league