Porsche rezygnuje z apelacji

Fabryczny zespół Porsche wycofał apelację wobec dyskwalifikacji obu swoich kierowców z pierwszego wyścigu Formuły E na torze Puebla. Wykreślenie z wyników Pascala Wehrleina odebrało niemieckiemu producentowi długo wyczekiwane pierwsze zwycięstwo w elektrycznej serii wyścigowej.

„Zrezygnowaliśmy z dalszych kroków i zaakceptowaliśmy decyzję” – czytamy w oświadczeniu producenta. „Pozostajemy jednak przekonani o tym, że dyskwalifikacja to niewspółmierny wymiar kary do wykroczenia i wciąż boli nas, że odebrano nam pierwsze zwycięstwo w Formule E podczas E-Prix Puebli”.

Zarówno Pascal Wehrlein jak i André Lotterer zostali zdyskwalifikowani, ponieważ Porsche nie dokonało poprawnej deklaracji opon na wyścig – jak się później okazało, odpowiedzialny za to pracownik wpisał numery kodów kreskowych w rubrykę kwalifikacji zamiast wyścigu. Podobny błąd popełniła także ekipa Nissana, co również spotkało się z dyskwalifikacją obu kierowców.

„Ciężko pracujemy nad tym, aby wyciągać wnioski z naszych błędów i cały czas się poprawiać. Tego samego oczekujemy od FIA i Formuły E. Dla Porsche ważne jest znajdować dalszy potencjał mistrzostw i wspierać Formułę E w celu zapewnienia znakomitych wyścigów – szczególnie dla fanów. Nie jest w naszym interesie wchodzić w przewlekły spór, który wyrządzi szkodę dla Formuły E oraz otoczenia”.

Źródło: the-race.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league