Rast: Było wiele okazji do wyprzedzania

Trzykrotny mistrz DTM René Rast dołączył do regularnej stawki Formuły E rok temu w Berlinie. Powracając na swój jedyny znany sobie tor w kalendarzu Niemiec wywołał spore zamieszanie, przebijając się przez pół stawki w sobotnim wyścigu.

Kierowca Audi wystartował z 12. pozycji, którą początkowo stracił, lecz po aktywowaniu trybu ataku zaczął przebijać się do przodu w imponującym stylu i na 21. okrążeniu zajmował drugie miejsce, jedynie za swoim zespołowym kolegą Lucasem di Grassim.

„Wyścig był pełen wzlotów i upadków” – powiedział serwisowi ŚwiatWyścigów.pl. „Na pierwszym okrążeniu zaliczyłem kontakt, bo nie mogłem ominąć zamieszania przede mną. Potem wyjechał samochód bezpieczeństwa i szybko aktywowaliśmy tryb ataku. Miałem duży odstęp za sobą, aby bezpiecznie go aktywować. Potem okazało się, że jest wiele okazji do wyprzedzania i to wykorzystałem, by przebić się prawie na sam początek. Dogoniłem Lucasa i niestety straciłem za nim dużo czasu. Gdyby nie to, wynik mógłby być lepszy”.

Niemiec jako jeden z 14 kierowców wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł: „Będzie ciężko. Nie jesteśmy w najlepszej sytuacji, bo mamy 20 punktów straty i 11 rywali przed nami musi mieć jutro gorszy dzień. Celem było walczyć o mistrzostwo do samego końca i tak jest, ale kilka punktów więcej by pomogło”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league