Dennis: Nie sądziłem, że będę w takiej sytuacji

Fabryczny zespół BMW ma realne szanse na mistrzowski tytuł w ostatnim sezonie zaangażowania marki w Formułę E. Wszystko za sprawą fenomenalnego debiutanta Jake’a Dennisa, który odrobił większość deficytu punktowego zajmując czwarte miejsce podczas sobotniego wyścigu w Berlinie.

„To był ogólnie dobry dzień” – powiedział serwisowi ŚwiatWyścigów.pl. „Mieliśmy tempo i dobrze, że udało nam się wykorzystać ustawienia samochodu. Mieliśmy czysty dzień, choć nie idealny. Mam nadzieję, że na odwróconym torze samochód będzie równie dobry, tyle mogę powiedzieć w tym momencie. Spędziłem dużo czasu w symulatorze, żeby przygotować się jak najlepiej. Dzisiaj mi to pomogło”.

Brytyjczyk miał pecha w kwalifikacjach, natrafiając na wolniejszych zawodników podczas swojego szybkiego okrążenia: „W pierwszej grupie kwalifikacyjnej zawsze jest zamieszanie. Wszyscy urządzają sobie mały wyścig. Możemy jedynie spróbować znaleźć dla siebie lukę. Mamy tylko jedno okrążenie, więc musi być ono czyste i bezbłędne”.

Kierowca BMW zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej: „Nie sądziłem, że będę w takiej sytuacji. Wierzyłem, że mogę mieć dobry sezon, ale nie, że będę trzeci w mistrzostwach z czterema punktami straty. Myślę, że możemy być z siebie zadowoleni”.

Dennis ma już kontrakt na kolejny sezon z zespołem Andretti Autosport: „Możemy po tym wyścigu trochę odetchnąć i zrelaksować się”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league