Mercedes-EQ zdobywa mistrzostwo Formuły E

W swoim drugim sezonie jako fabryczna ekipa, Mercedes-EQ wywalczył mistrzostwo w klasyfikacji zespołów Formuły E. Niemieckiego producenta reprezentowali mistrz świata kierowców Nyck de Vries oraz Stoffel Vandoorne.

Mercedes-EQ odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2019/2020 za sprawą Stoffela Vandoorne, natomiast w tym roku jego kierowcy wygrywali jeszcze trzykrotnie – Vandoorne wygrał drugi wyścig w Rzymie, natomiast de Vries triumfował w Rijadzie oraz w Walencji.

Zespół zakończył sezon z dorobkiem 181 punktów. Cztery mniej miał drugi w klasyfikacji Jaguar. Ustępujący mistrzowie z Techeetah zakończyli sezon na trzeciej pozycji, 15 punktów z tyłu.

„To był szczyt emocji” – podsumował zakończenie sezonu szef ekipy Ian James. „Ta seria jest zaprojektowana w taki sposób, że nie wiadomo co się wydarzy. Popełniliśmy kilka błędów, ale mieliśmy też pecha, podobnie jak inni. Nyck był pokorny i skupiony na pracy przez cały sezon. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do jego pracy i to mistrzostwo jest zasłużone. To coś wyjątkowego, być pierwszymi mistrzami świata”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze