Agag: Nowy samochód Formuły E będzie przypominać Batmobil

Agag: Nowy samochód Formuły E będzie przypominać Batmobil Formula E

Szef Mistrzostw Formuły E Alejandro Agag zapowiedział na styczeń publiczną prezentację samochodu na sezon 2018/2019, który ma swoim wyglądem nawiązywać do pojazdów używanych przez Batmana.

„Pod koniec tego miesiąca zaprezentujemy nasz samochód drugiej generacji, który będzie rywalizować od sezonu piątego Formuły E” – powiedział Agag. „Czuć, że jest to dla nas początek nowej ery. Dokonaliśmy przełomu w dziedzinie baterii, dzięki czemu nowy samochód będzie miał lepsze osiągi oraz zasięg i możliwa będzie rezygnacja ze zmian samochodu w trakcie wyścigu”.

„Nowy samochód będzie swoim wyglądem bliższy do Batmobilu niż innych aut jednomiejscowych, które ścigają się teraz na świecie – jest futurystyczny i przyciąga uwagę. Osiągi również są ekscytujące, a wstępne dane z testów wskazują na znacznie większe uzyskiwane prędkości. Może okazać się konieczne przeprojektowanie niektórych torów, bowiem nowy samochód może okazać się na nie za szybki”.

Jeśli nowy samochód zostanie zaprezentowany pod koniec stycznia, nastąpi to przed kolejną rundą mistrzostw w Santiago.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka