Rosenqvist powróci na inaugurację sezonu Formuły E

Rosenqvist powróci na inaugurację sezonu Formuły E FIA Formula E

Mający przejść na stałe do serii IndyCar Felix Rosenqvist powróci do zespołu Mahindra na czas pierwszej rundy nadchodzącego sezonu Mistrzostw Formuły E w Arabii Saudyjskiej. Opóźni się w związku z tym planowany debiut Pascala Wehrleina.

Jak informowaliśmy dwa miesiące temu, fabryczna ekipa indyjskiego producenta zamierzała wynegocjować porozumienie z zespołem Chip Ganassi Racing, które pozwoli Rosenqvistowi na starty w niekolidujących rundach elektrycznej serii wyścigowej. Póki co, weźmie on udział w jedynej rundzie przed rozpoczęciem kolejnego roku kalendarzowego.

„Cieszę się, że będę się ścigać dla Mahindy w Rijadzie” – powiedział Szwed. „To będzie wyjątkowa okazja, uczestniczyć w rozpoczęciu nowej ery Formuły E. Choć nie uczestniczyłem w przedsezonowych testach, latem zrobiłem wiele kilometrów w samochodzie podczas prac rozwojowych, zatem powinienem być przygotowany. Nie mogę się doczekać, aby współpracować z zespołem jeszcze raz i zrobię wszystko, aby był to dla nich udany start sezonu”.

Podczas kolejnej rundy w styczniu na ulicach Marrakeszu, za kierownicą samochodu nr 94 powinien zasiąść już Wehrlein. Drugim kierowcą Mahindry będzie Jérôme d'Ambrosio.

Źródło: fiaformulae.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka