Seul dołączy do kalendarza Formuły E, Sarajewo kolejnym kandydatem

Seul dołączy do kalendarza Formuły E, Sarajewo kolejnym kandydatem FIA Formula E

Władze Mistrzostw Formuły E ogłosiły podpisanie pięcioletniego porozumienia z lokalnym promotorem na organizację wyścigu na ulicach Seulu. Stolica Korei Południowej ma gościć elektryczną serię wyścigową już w sezonie 2019/2020.

„Korea Południowa, a w szczególności Seul to doskonałe miejsce na organizację E-Prix i zaprezentowanie tego, co najlepsze w elektrycznych wyścigach” – powiedział szef Formuły E Alejandro Agag. „Korea jest liderem w dziedzinie innowacji oraz wyznacza światowe trendy w dziedzinach motoryzacji i technologii, co doskonale wpisuje się w naszą wizję i koncepcję”.

Zamiar dołączenia do kalendarza w 2020 roku wyraził także burmistrz Sarajewa Abdulah Skaka, dodając, że lokalne środowisko biznesowe jest gotowe do tego, by sfinansować organizację wyścigu w stolicy Bośni i Hercegowiny: „Mamy nadzieję, że ten wyścig pomoże nam zmienić wizerunek [Sarajewa], tak by było wymieniane wśród zielonych oraz inteligentnych miast”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły E, reuters.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka