Calderón wystartuje w 12 wyścigach IndyCar

Tatiana Calderón dołączy do zespołu AJ Foyt Racing na 12 z 17 wyścigów tegorocznego sezonu serii IndyCar. Kolumbijka poprowadzi trzeci samochód ekipy – Chevroleta #11 w barwach Rokit.

Kolejny Indianapolis 500 dla Montoyi

Dwukrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Juan Pablo Montoya ponownie dołączy do zespołu Arrow McLaren SP, aby powalczyć o swój trzeci triumf w amerykańskim klasyku. Kolumbijczyk pojedzie w trzecim samochodzie ekipy, obok Patricio O’Warda i Felixa Rosenqvista.

Nie żyje Kevin Kalkhoven, ważna postać IndyCar

Australijski biznesmen Kevin Kalkhoven zmarł w wieku 77 lat. Był współwłaścicielem amerykańskiej serii Champ Car i odegrał kluczową rolę w zawarciu umowy z byłym dyrektorem generalnym Indianapolis Motor Speedway Tonym Georgem, która zakończyła kilkunastoletni rozłam wyścigów IndyCar na Champ Car i Indy Racing League.

Hinchcliffe nie pojawi się na starcie IndyCar w sezonie 2022

Zwycięzca kwalifikacji do wyścigu Indianapolis 500 w sezonie 2016 James Hinchcliffe poinformował kilka dni temu, że nie pojawi się na starcie IndyCar w sezonie 2022. Nie oznacza to jednak przejścia na sportową emeryturę, a jedynie rezygnację z pełnego etatu w amerykańskiej serii.

Nie żyje Al Unser. Miał 82 lata

Były mistrz serii IndyCar i czterokrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500, Al Usner, zmarł w wieku 82 lat. Przez ostatnie siedemnaście lat swojego życia chorował na raka.

Mistrz Indy Lights przejdzie do IndyCar

23-letni Kyle Kirkwood dołączy do IndyCar na pełen sezon 2022. Świeżo upieczony mistrz Indy Lights zastąpi Sébastiena Bourdaisa w Chevrolecie #14 zespołu AJ Foyt Racing.

DeFrancesco nowym kierowcą Andretti Autosport

Urodzony w Kanadzie Devlin DeFrancesco zadebiutuje w sezonie 2022 w serii IndyCar. Zastąpi on Jamesa Hinchcliffe’a w samochodzie #29 zespołu Andretti Steinbrenner Autosport.

Hülkenberg przetestuje samochód IndyCar ekipy Arrow McLaren SP

Nico Hülkenberg w przyszłym tygodniu odbędzie test w samochodzie IndyCar, który zostanie przeprowadzony we współpracy z zespołem Arrow McLaren SP.

Lundgaard wystartuje w pełnym sezonie IndyCar

Rahal Letterman Lanigan Racing ogłosił, że Christian Lundgaard będzie jeździł dla tego zespołu w przyszłym sezonie amerykańskiej serii IndyCar.

Toyota trzecim producentem w IndyCar?

Jak informuje serwis RACER.com, Toyota rozważa powrót do serii IndyCar, kiedy ta przejdzie na nowe silniki hybrydowe.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league