Kalendarz IndyCar nabiera kształtów

Choć kalendarz IndyCar Series na sezon 2018 nie został jeszcze opublikowany, już teraz znane są daty niektórych wyścigów, w tym 102. edycji Indianapolis 500.

Wiele informacji na temat dat wyścigów IndyCar dostarczył opublikowany w ten weekend kalendarz IMSA Championship, która to ściga się wraz z IndyCar podczas rund w Long Beach i Detroit. Amerykańska organizacja podała także kalendarz Porsche GT3 Cup Challenge USA, który będzie towarzyszyć IndyCar w Barber i w Sonomie.

Już wcześniej wiadomo było, że początek sezonu będzie miał miejsce 11 marca na ulicach St. Petersburga, a najważniejszy w kalendarzu wyścig Indianapolis 500 odbędzie się 27 maja. Poinformowano również o zmianie terminu rundy w Phoenix, która odbędzie się tydzień przed wyścigiem w Long Beach, aby zredukować 4-tygodniową przerwę, jaka miała miejsce w tym roku.

Największą niewiadomą jest sierpień, kiedy to mogłaby się pojawić runda w Meksyku. Taki pomysł pojawił się wraz z przejściem Estebana Gutiérreza do IndyCar, lecz rozmowy w tej sprawie są na razie na wczesnym etapie i nie wiadomo, jaki będzie ich efekt.

Łącznie znane są daty dziewięciu weekendów wyścigowych:

11 marca – St. Petersburg
7 kwietnia – Phoenix
15 kwietnia – Long Beach
22 kwietnia – Barber
12 maja – Grand Prix Indianapolis
27 maja – Indianapolis 500
2-3 czerwca – Dual in Detroit
24 czerwca – Road America
16 września – Sonoma

Źródło: nbcsports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league