Alonso powróci na finał sezonu IndyCar?

Paddock IndyCar Series obiegła niedawno plotka, jakoby Fernando Alonso miał powrócić do serii podczas wrześniowego finału sezonu w Sonomie.

„Usłyszeliśmy o tym kilka tygodni temu” – powiedział dziennikarz Marshall Pruett. „Rozmawiałem od tamtej pory z [dyrektorem wykonawczym McLarena] Zakiem Brownem i z pewnością coś się dzieje, jeśli chodzi o zespół Andretti Autosport. Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli coś potwierdzić”.

Informacja o możliwości powrotu Alonso padła podczas wczorajszej audycji This week in IndyCar magazynu RACER. Już wcześniej spekulowano o tym, że Alonso mógłby przenieść się na stałe do IndyCar w przyszłym sezonie, lecz plotki na ten temat zdążyły ucichnąć.

Dla Alonso trwający sezon Formuły 1 jest zdecydowanie poniżej oczekiwań – Hiszpan zdobył tylko 10 punktów i nie miał oporów przed tym, by opuścić Grand Prix Monako na rzecz Indianapolis 500, o którym wypowiedział się jako jedynym pozytywnym momencie tego sezonu. Biorąc pod uwagę, że McLaren chce zrobić wszystko, by zadowolić Hiszpana i zatrzymać go w zespole F1, kolejny start w IndyCar nie jest wykluczony.

Wyścig w Sonomie przypada na 17 września – w ten sam dzień, co Grand Prix Singapuru F1. Przy okazji rundy w Monako zastępcą Hiszpana był trzeci kierowca ekipy Jenson Button.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league