Hinchcliffe podekscytowany zmianami w SPM

Zespół Schmidt Peterson Motorsports dokonał znaczącego wzmocnienia swojej operacji przed sezonem 2018 IndyCar Series, ku zadowoleniu swojego głównego kierowcy Jamesa Hinchcliffe’a.

Kanadyjczyk będzie miał w tym roku nowego zespołowego kolegę Roberta Wickensa, a także nowego inżyniera wyścigowego w osobie Leeny Gade, która w przeszłości wygrała trzy wyścigi 24h Le Mans jako inżynier wyścigowy Audi.

„Kiedy to ogłoszono, napisałem do niej: Nie wiedziałem, że moja inżynier jest taka sławna, nie zapominaj o nas, maluśkich!” – powiedział Hinchcliffe. „Żarty żartami, ale to niesamowite jak duży pozytywny oddźwięk wywołała ta informacja. Fajnie, że tyle osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia jej wyboru oraz tego, co to oznacza dla naszego zespołu. Chyba odziedziczyłem właśnie wsparcie wielu jej europejskich fanów, których nie mogę teraz zawieść!”

Pomimo swojego dużego doświadczenia, Gade będzie mieć przed sobą wiele nauki, m.in. przy zrozumieniu samochodu IndyCar, jak i specyfiki wyścigów owalnych. We wdrożeniu jej do zespołu pomoże dyrektor techniczny SPM TMalloy.

„Myślę, że na początku będzie musiał nad nią czuwać, ale nie wyobrażam sobie lepszego nauczyciela” – dodał Hinchcliffe. „Wiemy, że będzie potrzebować czasu na adaptację, ale pokazała już w swojej karierze, że potrafi sobie świetnie poradzić rzucona na głęboką wodę, zatem spodziewamy się po niej niesamowitych rzeczy”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league