Brown: Wciąż rozważamy starty w IndyCar

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown zdementował plotki jakoby McLaren porzucił pomysł wystawienia zespołu w pełnym cyklu IndyCar od sezonu 2019.

„Pojawiły się takie doniesienia, ale decyzja nie została jeszcze podjęta” – stwierdził Amerykanin. „Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, bo mamy jeszcze trochę czasu i w tej chwili nie skupiamy się wyłącznie na tym. Podejmiemy temat, kiedy będzie trzeba się zdecydować”.

Gdyby program McLarena miał dojść do skutku, najprawdopodobniej miałby on miejsce we współpracy z zespołem Andretti Autosport. Mówi się o wystawieniu jednego lub dwóch samochodów i choć zespół rozgląda się za doświadczonymi kierowcami, Brown nie wyklucza zaangażowania Fernando Alonso: „Myślę, że miejsce przyszłorocznych startów Fernando jest sprawą otwartą, ale w tej chwili koncentrujemy się na tym co tu i teraz. Z pewnością chciałby zdobyć potrójną koronę i chcielibyśmy mu w tym towarzyszyć. Nie jest to zatem wykluczone, ale nie myślimy jeszcze nad tym, kto będzie gdzie się ścigać w przyszłym sezonie”.

McLaren ogłosił wczoraj zmiany w strukturze zarządzania zespołem fabrycznym, gdzie dyrektorem sportowym został dwukrotny mistrz IndyCar Gil de Ferran. Zamieszanie związane z restrukturyzacją było uznawane za powód rzekomego porzucenia programu w amerykańskiej serii.

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league