Brown: Alonso może jesienią przetestować samochód IndyCar

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown zasugerował, że Fernando Alonso może zasiąść w tym roku za kierownicą samochodu IndyCar. Amerykanin zdementował jednak plotki mówiące, że może nastąpić w najbliższym tygodniu na torze w Portland.

„Fernando nie będzie testować w przyszłym tygodniu w Portland i nigdy nie było takiego planu, ale może odbyć test w dalszej części roku” – powiedział Brown. „W sierpniu czeka go wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata, zatem pozostanie w Europie podczas przerwy w kalendarzu F1”.

„Test może odbyć się jesienią. Jego kalendarz jest bardzo napięty, zatem próbujemy znaleźć lukę. Byłby niesamowity w IndyCar i myślę, że pokochałby tamtejsze ściganie, a IndyCar pokochałoby jego”.

Brown zasugerował również, że decyzja w sprawie ewentualnego wejścia do IndyCar w przyszłym sezonie może nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni: „Wciąż analizujemy nasze plany. Jesteśmy w tej chwili w pełni skupieni na F1, ale gdy po Grand Prix Węgier rozpocznie się przerwa wakacyjna, zaczniemy podejmować jakieś decyzje”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league