Power wciąż wierzy w walkę o tytuł

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu IndyCar Series, zwycięzca tegorocznego Indianapolis 500 Will Power traci 68 punktów do lidera klasyfikacji generalnej Scotta Dixona. Pomimo dużej różnicy, Australijczyk zapowiada walkę o swój drugi w karierze tytuł.

„Możemy to wygrać, matematycznie jest to możliwe” – powiedział kierowca Team Penske. „Kiedy przyjechaliśmy do Indy, mieliśmy przed sobą normalny oraz podwójnie punktowany wyścig. Miałem podobną stratę [77 punktów], a po dwóch zwycięstwach prowadziłem dwoma punktami. Zatem jest to możliwe”.

„Nie będzie łatwo. Bardzo trudno odrobić stratę na tym etapie sezonu, bo jak widać ci sami kierowcy finiszują co tydzień w pierwszej piątce, a z nimi właśnie walczy się o mistrzostwo – muszę zatem wygrać wyścig i liczyć na ich pecha”.

„Byliśmy szybcy na każdym torze, po prostu… wszyscy moi rywale łącznie mają jeden nieukończony wyścig, a ja mam w zasadzie pięć. Musiałem odrobić wiele strat i choć pniemy się w górę, to wciąż brakuje nam sporo punktów, szczególnie że zyskujemy w tempie może 10-12 na wyścig”.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1