Penske pozostanie przy dotychczasowym składzie

Właściciel zespołu IndyCar Series Roger Penske poinformował o przedłużeniu kontraktów z Willem Powerem i Simonem Pagenaudem, którzy pozostaną zespołowymi partnerami Josefa Newgardena.

„Wszystko jest ustalone i wszyscy zostają” – powiedział Penske.

Ubiegłoroczny mistrz serii Newgarden jako jedyny miał już obowiązujący kontrakt. Amerykanin dołączył do ekipy jako ostatni, przed sezonem 2017, i wygrał od tamtej pory siedem wyścigów.

To, czy mistrz z sezonu 2014 Power pozostanie w Team Penske było powodem spekulacji na początku sezonu – mówiono bowiem o rozmowach z zespołem Ed Carpenter Racing. Zwycięstwo w majowym wyścigu Indianapolis 500 zagwarantowało jednak jego przyszłość w ekipie, z którą jest związany od 2009 roku.

Pagenaud, który dołączył do ekipy w 2015 roku i wywalczył mistrzostwo w kolejnym sezonie, również nie mógł być pewny swojego miejsca. Francuz w przeciwieństwie do swoich zespołowych kolegów nie wygrał w tym roku ani jednego wyścigu i zespół miał zainteresować się pozyskaniem Roberta Wickensa z ekipy Schmidt Peterson Motorsports – tej samej, z której przeszedł Pagenaud – lecz Kanadyjczyk był związany silnym, wieloletnim kontraktem.

Do trójki regularnych kierowców na czas wyścigu Indianapolis 500 dołączy – podobnie jak w tym roku – trzykrotny zwycięzca Hélio Castroneves.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league