Penske pozostanie przy dotychczasowym składzie

Właściciel zespołu IndyCar Series Roger Penske poinformował o przedłużeniu kontraktów z Willem Powerem i Simonem Pagenaudem, którzy pozostaną zespołowymi partnerami Josefa Newgardena.

„Wszystko jest ustalone i wszyscy zostają” – powiedział Penske.

Ubiegłoroczny mistrz serii Newgarden jako jedyny miał już obowiązujący kontrakt. Amerykanin dołączył do ekipy jako ostatni, przed sezonem 2017, i wygrał od tamtej pory siedem wyścigów.

To, czy mistrz z sezonu 2014 Power pozostanie w Team Penske było powodem spekulacji na początku sezonu – mówiono bowiem o rozmowach z zespołem Ed Carpenter Racing. Zwycięstwo w majowym wyścigu Indianapolis 500 zagwarantowało jednak jego przyszłość w ekipie, z którą jest związany od 2009 roku.

Pagenaud, który dołączył do ekipy w 2015 roku i wywalczył mistrzostwo w kolejnym sezonie, również nie mógł być pewny swojego miejsca. Francuz w przeciwieństwie do swoich zespołowych kolegów nie wygrał w tym roku ani jednego wyścigu i zespół miał zainteresować się pozyskaniem Roberta Wickensa z ekipy Schmidt Peterson Motorsports – tej samej, z której przeszedł Pagenaud – lecz Kanadyjczyk był związany silnym, wieloletnim kontraktem.

Do trójki regularnych kierowców na czas wyścigu Indianapolis 500 dołączy – podobnie jak w tym roku – trzykrotny zwycięzca Hélio Castroneves.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze