Jones niepewny swojego miejsca w Chip Ganassi Racing

Najlepszy debiutant sezonu 2017 IndyCar Series Ed Jones stwierdził, że nie wie gdzie będzie się ścigać w 2019 roku. Kierowca z Dubaju może stracić swoje miejsce w ekipie Chip Ganassi Racing na rzecz Felixa Rosenqvista.

Choć niektórzy donoszą, że startujący w Formule E Szwed podpisał już kontrakt na przejście do IndyCar, zarówno zespół jak i kierowca nie chcą potwierdzić takiego stanu rzeczy. Jones, który w tym roku zasiada w drugim samochodzie ekipy, również nie został poinformowany o konieczności szukania dla siebie nowego miejsca w stawce.

„Na tę chwilę nie mam planów na przyszły rok” – powiedział Jones. „Nie wiem co się dzieje, stąpam trochę po omacku, poczekajmy na to, co się wydarzy. Sprawdzam jednak jakie mam opcje, aby mieć plan awaryjny w razie gdyby się nie udało z Ganassim”.

O ile jego zespołowy kolega Scott Dixon prowadzi w klasyfikacji generalnej, Jones tylko dwukrotnie stawał w tym roku na podium i plasuje się poza pierwszą dziesiątką: „Myślę, że zespół nie miał tempa na początku roku i rywale mieli nad nami przewagę. W Phoenix jechałem na drugim miejscu i się rozbiłem, w Barber miałem awarię silnika, a w trzech wyścigach przebiłem oponę i straciłem wiele pozycji. Wiele rzeczy poszło nie tak i było to frustrujące”.

„Bywało jednak, że wszystko szło dobrze i pokonywałem Scotta w kwalifikacjach oraz wyścigu. Nie spodziewałem się, że będę mógł robić to przez cały sezon, ale przynajmniej kilka razy byłem w stanie to zrobić. Oczywiście jest wysoko w tabeli, ale moim zdaniem miał przy tym trochę szczęścia. Wiedza, jak znaleźć się we właściwym miejscu we właściwym czasie przychodzi z doświadczeniem, którego niestety jeszcze nie mam”.

„Zespół ciężko pracował, aby zapewnić mi wszystko, czego potrzebuję do rozwoju i to właśnie robiłem. Zintegrowanie się z zespołem i nowymi ludźmi trwa, a do tego mieliśmy nowy samochód. Był to zatem trudny rok, w którym chwilami dobrze się spisywałem i choć wyniki tego nie pokazują, to ekipa wie, na co mnie stać”.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1