12 wyścigów dla O’Warda

Mistrz serii Indy Lights Patricio O’Ward podpisał kontrakt z zespołem Carlin na udział w dwunastu wyścigach tegorocznego sezonu IndyCar Series, wliczając w to Indianapolis 500.

„Przede wszystkim, jestem bardzo podekscytowany rozpoczynającym się sezonem i niezmiernie wdzięczny Trevorowi Carlinowi za szansę jazdy dla jego zespołu” – powiedział Meksykanin. „Dziękuję całej ekipie za wiarę we mnie i dam z siebie wszystko, aby pokazać im, że jestem gotowy na zmierzenie się z wyzwaniami, jakie na nas czekają”.

O’Ward zadebiutował w IndyCar podczas ubiegłorocznego finału w Sonomie i miał zostać częścią zespołu Harding Steinbrenner Racing, który jednak z powodu braku funduszy nie mógł wystawić drugiego samochodu dla mistrza Indy Lights.

W nowym zespole, O’Ward weźmie udział w rundach na torach w Austin, Barber, Long Beach, obu wyścigach w Indianapolis i Detroit, na Road America, Iowa, Mid-Ohio, Gateway i Portland. Za wyjątkiem Indy 500, gdzie wystawiony zostanie dla niego dodatkowy samochód, O’Ward zasiądzie w aucie #23, prowadzonym przez resztę sezonu przez Charliego Kimballa.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league