Brown: Regularne występy McLarena w IndyCar to kwestia czasu

Dwa lata po tym, jak marka McLaren powróciła do serii IndyCar we współpracy z zespołem Andretti Autosport, brytyjska ekipa przygotowuje się do swojego pierwszego samodzielnego udziału w Indianapolis 500, wystawiając pojedynczy samochód dla Fernando Alonso. Jak zapewnia szef McLaren Racing Zak Brown, to dopiero początek.

„Rada nadzorcza zgadza się, że IndyCar to znakomita platforma dla McLarena” – powiedział Amerykanin. „Naprawdę chodzi tylko o to, czy to zrobimy, a kiedy nadarzy się odpowiednia okazja do wejścia do serii. Dobry występ w Indianapolis pomoże, to będzie ważny miesiąc”.

„Jeżeli wejdziemy do IndyCar, to musi być zespół składający się z dwóch samochodów i weźmiemy dwóch najlepszych kierowców, jakich będziemy mogli zakontraktować – najlepszą kombinacją byłoby mieć jednego z dużym doświadczeniem oraz młodą gwiazdę”.

Brown, który był obecny w padoku ostatniego wyścigu IndyCar w Long Beach, wyrażał zainteresowanie sytuacją kontraktową Patricio O’Warda, który związany jest z ekipą Carlin, asystującą w przygotowaniach McLarena do Indy 500: „O’Ward z pewnością bardzo dobrze się spisał i był szybki zarówno w Austin jak i Long Beach. Uważam, że Carlin to znakomity zespół, który choć jest w IndyCar od niedawna, jest bardzo konkurencyjny”.

„Kontaktowaliśmy się z większością ekip, ale mamy dobre relacje z Carlinem – wystawiali samochód dla Lando Norrisa i znajdują się blisko nas, w Anglii. Patrząc w długoterminowej perspektywie, chcieliśmy rozpocząć własny zespół, zebrać potrzebne elementy i budować auta samodzielnie. Myślę, że to dobry krok w naszej przygodzie z wyścigami IndyCar”.

Programem McLarena w IndyCar kierują Bob Fernley oraz Gil de Ferran. Zespół obsadził już kilka kluczowych stanowisk – mający na swoim koncie trzy mistrzostwa Andy Brown został głównym inżynierem, a stojący za zwycięstwami Josefa Newgardena w Ed Carpenter Racing Anton Julian będzie szefem mechaników.

Źródło: autoweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league