O’Ward nowym juniorem Red Bulla

Debiutujący w serii IndyCar Patricio O’Ward dołączył do juniorskiego zespołu Red Bulla na czas trwania tegorocznego sezonu. Meksykanin ukończył w tym tygodniu 20 lat i szykuje się do swojego pierwszego startu w Indianapolis 500, wraz z zespołem Carlin.

„To dla mnie wspaniała okazja” – powiedział aktualny mistrz Indy Lights. „Każdy kierowca wyścigowy myśli o Formule 1 i oddałby wszystko za bycie mistrzem świata. Dołączenie do programu Red Bulla, który spełnił marzenia o F1 wielu kierowców to dla mnie fantastyczna wiadomość”.

O’Ward startuje tylko w wybranych wyścigach sezonu 2019: „Jestem podekscytowany startami w IndyCar dla zespołu Carlin. Poza Indianapolis 500 skupiamy się na torach drogowych, zatem Indy to dla mnie jedyny owal w kalendarzu. Odnieśliśmy już sukcesy, biorąc pod uwagę, że jestem debiutantem, a dla Carlina to dopiero drugi sezon w IndyCar. Nie można uciec przed faktem, że nie mamy 25 lat doświadczenia jak większe zespoły, więc jeśli znajdujemy się w pierwszej dziesiątce, to oznacza, że wykonujemy dobrą robotę. Zamierzamy robić tak dalej, począwszy od tego weekendu na Indianapolis. Dobrze radziłem sobie w przeszłości na torze drogowym, zatem nie mogę się doczekać”.

Źródło: juniorteam.redbull.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league