Porażka McLarena opóźni pełny program w IndyCar

Jak stwierdził szef McLaren Racing Zak Brown, po tym jak jego zespół nie zakwalifikował się do tegorocznego wyścigu Indianapolis 500, udział w pełnym sezonie 2020 jest bardzo mało prawdopodobny. Brytyjska ekipa może jednak pojawić się w wybranych wyścigach przed przyszłorocznym Indy 500.

„Choć jestem wielkim entuzjastą IndyCar, nasza sytuacja w Formule 1 oraz to, przez co przeszliśmy w Indianapolis sprawia, że wolałbym, abyśmy spróbowali jeszcze raz podejść do Indy 500 z sukcesem, zamiast w pełni się angażować” – powiedział Brown magazynowi Racer. „Byliśmy dosyć blisko regularnych startów w tym sezonie, ale myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, abyśmy ścigali się w pełnym sezonie 2020”.

„Rozmawialiśmy na temat udziału w poprzedzających wyścigach i musimy to przemyśleć. Nawet jeśli występ na torze drogowym nic nam nie da z perspektywy ustawienia samochodu, byłby to dobry sprawdzian dla organizacji zespołu. W tym roku na pewno nie, ale jeśli wrócimy do Indy, to prawdopodobnie po jednym czy dwóch wyścigach przygotowawczych”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league