Gwiazdy IndyCar wystartują w Bathurst 1000

James Hinchcliffe i Alexander Rossi wezmą gościnny udział w najważniejszym australijskim wyścigu Bathurst 1000, będącym częścią mistrzostw Supercars. Kanadyjczyk i Amerykanin poprowadzą Holdena wystawianego przez zespół Walkinshaw Andretti United.

„Bathurst to jeden z wyścigów na liście życzeń” – powiedział Hinchcliffe. „Jako kierowcy podziwiamy zawodników dawnej epoki, jak Mario [Andretti], którzy co weekend wsiadali do innego samochodu. Sport zmienił się od tamtej pory i nie jest to takie łatwe. Gdy taka okazja się pojawi, chce się ją złapać obiema rękoma”.

„To z pewnością ogromne wyzwanie – będziemy zupełnymi nowicjuszami w tym samochodzie, na tym torze, we wszystkim dookoła. Drzemie w nas jednak duch rywalizacji, a Alex jest bardzo utalentowanym i zmotywowanym facetem. Będziemy popychać do przodu siebie nawzajem oraz zespół i miejmy nadzieję nie wyjdziemy na głupków”.

Współwłaścicielami zespołu Walkinshaw Andretti United są Michael Andretti – dla którego Rossi ściga się obecnie w IndyCar, a Hinchcliffe odniósł trzy ze swoich sześciu zwycięstw – oraz Zak Brown, który może zostać szefem Hinchcliffe’a, o ile ten pozostanie na przyszły sezon w zespole, który ogłosił nawiązanie współpracy z McLarenem.

„To jest w 100% wyścig z listy życzeń” – skomentował Rossi. „To jeden z sześciu takich wyścigów, obok m.in. Indy 500 oraz 24h Le Mans. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie wiele czasu na naukę. Mam kilku znajomych w padoku Supercars i wiem, jak utalentowana jest stawka oraz jak trudny jest ten tor. To jednak ekscytujące wyzwanie i już dawno chciałem tam wystartować, zatem damy z siebie wszystko”.

„Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale ważne jest abyśmy czerpali radość z tego doświadczenia, bo to okazja jedyna w swoim rodzaju”.

Dla Rossiego będzie to debiut w serii Supercars, z kolei Hinchcliffe wystartował gościnnie w jednej rundzie na ulicach Gold Coast w 2012 roku. Przed swoim występem w Bathurst, obaj otrzymają szansę zapoznać się z samochodem podczas trzydniowego testu na torze Winton Raceway.

Źródło: walkinshawandrettiunited.com.au

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league