Ericsson w zespole z pięciokrotnym mistrzem IndyCar

Tegoroczny debiutant w serii IndyCar Marcus Ericsson zmieni barwy i w przyszłym sezonie będzie ścigać się u boku pięciokrotnego mistrza Scotta Dixona oraz swojego rodaka Felixa Rosenqvista w renomowanym zespole Chip Ganassi Racing.

„Jestem szczęśliwy i dumny z okazji, aby dołączyć do Chip Ganassi Racing” – powiedział szwedzki kierowca. „To zespół złożony ze zwycięzców, a ich historia mówi sama za siebie. Jestem im wdzięczny i zrobić wszystko co w mojej mocy, aby przyszły rok był kolejnym pełnym sukcesów dla zespołu. Jestem podekscytowany pracą z dwójką czołowych kierowców. Nie mogę doczekać się, aby wykorzystać to, czego nauczyłem się w tym roku, w moim drugim sezonie w IndyCar”.

Zespół Chip Ganassi Racing powiększy zatem swoją stajnię – przez ostatnie dwa sezony ekipa wystawiała tylko dwa samochody napędzane silnikami Hondy. W swoim debiutanckim sezonie Ericsson ścigał się dla zespołu Schmidt Peterson Motorsports, który nawiązał niedawno współpracę z McLarenem i nie ogłosił jeszcze swojego przyszłorocznego składu.

Źródło: indycar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league