O’Ward rozstaje się z Red Bullem

Ubiegłoroczny mistrz serii Indy Lights Patricio O’Ward opuścił szeregi programu juniorskiego Red Bulla. Meksykanin jest obecnie przymierzany do miejsca w zespole IndyCar McLarena.

„Chciałbym podziękować Red Bullowi, dr. [Helmutowi] Marko oraz Team Mugen za wspaniałą okazję do ścigania się w tym roku w Japonii” – powiedział O’Ward. „To było wspaniałe doświadczenie i współpracowałem ze świetnymi ludźmi. Wkrótce pojawią się informacje na temat mojej przyszłości. Wiem, że czeka mnie coś dobrego i nie mogę doczekać się, aby podzielić się wieściami”.

O’Ward dołączył do programu Red Bulla w maju tego roku, z zamiarem dostania się do Formuły 1. Te plany pokrzyżowała jednak decyzja FIA o odebraniu mu punktów za mistrzostwo Indy Lights z uwagi na małą ilość zawodników.

„Mój kontrakt miał się skończyć w listopadzie, ale Dr Marko zadzwonił i powiedział: Hej, masz możliwości w IndyCar i powinieneś z nich skorzystać. Tam jest twoja przyszłość”.

„Doceniam ten gest z jego strony. Zatrudniono mnie z myślą o uzyskaniu superlicencji, ale FIA pokrzyżowała nasze plany i nie było dla mnie możliwości jej uzyskania. Muszę gdzieś zarabiać pieniądze, a nie zrobię tego w F2. Jeśli nie mogę dostać się do F1, chcę być w IndyCar”.

Szef McLaren Racing Zak Brown zdradził, że O’Ward znajduje się na liście życzeń brytyjskiego producenta i jest duża szansa, że to Meksykanin zasiądzie w jednym z dwóch samochodów w przyszłorocznym sezonie IndyCar.

Źródło: racer.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1