Mistrz Supercars zadebiutuje w IndyCar

Aktualny mistrz australijskiej serii Supercars Scott McLaughlin dołączy do Team Penske na czas tegorocznego wyścigu o Grand Prix Indianapolis. Nowozelandczyk wystartuje w czwartym samochodzie ekipy.

„To niesamowita okazja, aby ścigać się z jednymi z najlepszych kierowców aut jednomiejscowych świata na jednym z najbardziej znaczących torów w historii sportu motorowego” – powiedział McLaughlin, który weźmie też udział w przedsezonowych testach w Austin. „Nie mogę się doczekać. Marzeniem każdego kierowcy jest reprezentować Team Penske w IndyCar. Po moich doświadczeniach z testu w Sebring wiem już nieco więcej o tym, czego się spodziewać po wejściu do samochodu w Austin. Chcę się uczyć wraz z każdym przejazdem i możliwie jak najlepiej wykorzystać szansę ścigania się dla zespołu w Indianapolis”.

Przez ostatnie trzy lata, jakie McLaughlin jest związany z amerykańską ekipą, wywalczył dwa tytuły w serii Supercars, a także odniósł 35 zwycięstw i zdobył 44 pole position. Jeden z największych triumfów miał miejsce w październiku, gdy stanął na najwyższym stopniu podium wyścigu Bathurst 1000.

Team Penske pozostanie przy dotychczasowym składzie na pełny sezon i wystawi trzy samochody dla aktualnego mistrza IndyCar Josefa Newgardena, zwycięzcy Indianapolis 500 Simona Pagenauda oraz Willa Powera. Po swoim starcie w Grand Prix Indianapolis, McLaughlin odda stery swojego Chevroleta w ręce Hélio Castronevesa, który ponownie powalczy o swoje czwarte zwycięstwo w Indy 500.

Źródło: teampenske.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league