IndyCar odwołuje cztery pierwsze rundy sezonu 2020

Władze serii IndyCar poinformowały o odwołaniu wszystkich wyścigów zaplanowanych do końca kwietnia tego roku, w związku z globalną pandemią koronawirusa. Inauguracja sezonu miała odbyć się w ten weekend na ulicach St. Petersburga.

„Po uważnych rozważaniach, których częścią był ciągły dialog z naszymi promotorami, instytucjami oraz władzami miast dotyczących COVID-19, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich wyścigów IndyCar do końca kwietnia” – czytamy w oświadczeniu serii. „Obejmuje to okres od mającej rozpocząć się dzisiaj rundy na ulicach St. Petersburga aż do rundy w Teksasie, zaplanowanej na 24-26 kwietnia”.

„Choć jesteśmy rozczarowani opóźnieniem sezonu i będzie nam brakować wsparcia fanów w St. Petersburgu, Birmingham, Long Beach i Austin, bezpieczeństwo naszych fanów, uczestników, członków partnerów oraz mediów zawsze będzie dla nas na pierwszym miejscu. Będziemy koordynować dalsze działania z instytucjami oraz władzami, aby ustalić plan działania i wznowienia naszego kalendarza”.

Źródło: Z wykorzystaniem oświadczenia INDYCAR

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league