Detroit wypada z kalendarza IndyCar

Władze serii IndyCar zaprezentowały kolejną wersję kalendarza na sezon 2020. Zaplanowana na koniec maja runda w Detroit została odwołana, zamiast czego seria zorganizuje podwójne rundy na innych torach. Sezon ma dzięki temu składać się z 15 rund.

„Chcemy zapewnić naszym fanom najwięcej akcji na torze, jak to możliwe” – powiedział szef Penske Entertainment Mark Miles. „Nasz uaktualniony kalendarz zawiera dodatkowe wyścigi na kultowych torach i zwiększa liczbę zaplanowanych rund. Sytuacja związana z COVID-19 pozostaje dynamiczna i jest wyzwaniem dla wszystkich, dlatego stworzyliśmy plan działania na wypadek konieczności dalszych zmian. Naszym celem jest zachowanie jak największej ilości wyścigów, nie zaniedbując zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych i fanów”.

Sezon 2020 rozpocznie się na bardzo wymagającym superowalu w Teksasie na początku czerwca. Później kierowcy udadzą się na kultowy Road America, by tydzień później powalczyć na powracającym do kalendarza IndyCar owalu Richmond.

Na początku lipca odbędzie się wyścig na drogowej wersji toru Indianapolis, w ramach rundy współorganizowanej z NASCAR. Stawka następnie uda się na jedyną zagraniczną rundę na ulicach Toronto w Kanadzie, po czym dwukrotnie będzie ścigać się na owalu Iowa.

Sierpień rozpocznie się od rundy na torze Mid-Ohio, po czym rozpoczną się aktywności związane z przełożonym wyścigiem Indianapolis 500. Po treningach, w weekend 15-16 sierpnia odbędą się kwalifikacje, a sam wyścig 23 sierpnia. Tydzień później zaplanowano ostatni wyścig owalny w tym sezonie, na torze Gateway.

Na wrzesień zaplanowano trzy wyścigi – pierwszy w Portland, a kolejne dwa na torze Laguna Seca, który powrócił do kalendarza w ubiegłym roku. Na początku października odbędzie się drugi wyścig na drogowej wersji toru Indianapolis, a sezon miałby zakończyć się na ulicach St. Petersburga, lecz data tego wyścigu nie jest jeszcze ustalona.

Kalendarz sezonu 2020 IndyCar

R Data Wydarzenie
1 6 czerwca Texas
2 21 czerwca Road America
3 27 czerwca Richmond
4 4 lipca Indianapolis 1
5 12 lipca Toronto
6 17 lipca Iowa 1
7 18 lipca Iowa 2
8 9 sierpnia Mid-Ohio
9 23 sierpnia Indianapolis 500
10 30 sierpnia Gateway
11 13 września Portland
12 19 września Laguna Seca 1
13 20 września Laguna Seca 2
14 3 października Indianapolis 2
15 St. Petersburg

Źródło: indycar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league