Askew rozstanie się z McLarenem SP w IndyCar

Aktualny mistrz serii Indy Lights Oliver Askew nie będzie kontynuował startów dla zespołu McLarena SP po sezonie 2020. Amerykanin weźmie udział w ostatnim wyścigu sezonu na ulicach St. Petersburga, jeśli zostanie dopuszczony przez lekarzy.

Askew wywalczył swoje pierwsze podium na torze Iowa już w swoim piątym wyścigu w IndyCar, lecz poza tym tylko dwukrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce i zajmuje odległe 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, gdy jego zespołowy kolega Patricio O’Ward plasuje się w pierwszej piątce.

Amerykanin rozbił się podczas wyścigu Indianapolis 500 i dopiero po czasie okazało się, że uderzenie w barierę wywołało u niego wstrząśnienie mózgu. Pomimo gorszego samopoczucia, Askew wziął udział jeszcze w czterech wyścigach, by w końcu zrezygnować ze startu w dwóch ostatnich rundach na Indianapolis, gdzie zastąpił go Hélio Castroneves.

„Musiałem szybko się uczyć, ale doceniam doświadczenie, jakie zyskałem w zespole McLaren SP” – powiedział Askew. „Z pewnością musiałem szybko rozwinąć się jako kierowca i wiem, że gdy miałem okazję, zademonstrowałem swoją szybkość i moje możliwości. Uważam jednak, że powinienem rozpocząć kolejny rozdział mojej kariery poza ekipą. Jestem wdzięczny za całe otrzymane wsparcie i życzę wszystkim jak najlepiej”.

Jako zwycięzca serii Indy Lights, Askew wniósł do budżetu ekipy ponad milion dolarów. Aspekt finansowy nie jest uważany za powód rozstania obu stron – mówi się natomiast, że zespół nie potraktował wystarczająco poważnie problemów zdrowotnych Amerykanina, tworząc niezdrową atmosferę. Jeśli Askew nie wystartuje w St. Petersburgu, samochód #7 pozostanie nieobsadzony.

Zespół wyraził w ostatnim czasie zainteresowanie osobą Sergio Péreza, który po rozstaniu z Racing Point znalazł się poza stawką Formuły 1. Nie wiadomo jednak, czy Meksykanin zwiąże się z ekipą IndyCar.

Źródło: arrowmclarensp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league