O’Ward pozostanie w McLarenie SP na kolejny sezon IndyCar

Debiutant roku wyścigu Indianapolis 500 Patricio O’Ward pozostanie w zespole McLarena SP na swój drugi pełny sezon w serii IndyCar.

„Jestem niezmiernie podekscytowany reprezentowaniem McLarena SP w przyszłym sezonie i kontynuowania pracy na fundamentach, które postawiliśmy w tym roku” – powiedział Meksykanin. „To wspaniała grupa ludzi, którzy przywitali mnie jak druga rodzina. Patrząc na to, ile zmian miało miejsce w trakcie mojej kariery, możliwość pozostania na drugi rok jest dla mnie bezcenna”.

O’Ward nie rywalizuje o tytuł debiutanta roku, bowiem startował już w kilku wyścigach w latach 2018-2019, lecz jest to jego pierwszy pełny sezon. Wspólnie z McLarenem SP wywalczył jedno pole position i trzykrotnie stawał na podium w 2020 roku, a także zajął szóste miejsce w swoim pierwszym wyścigu Indianapolis 500.

McLaren zmieni swojego drugiego kierowcę, bowiem ogłosił już zakończenie współpracy z Oliverem Askew wraz z ostatnim tegorocznym wyścigiem. Ze względu na problemy zdrowotne, Amerykanina zastępował już w tym roku szukający pracy Hélio Castroneves. Zespół wyrażał też zainteresowanie osobą Sergio Pereza.

Źródło: arrowmclarensp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league