Castroneves wraca do IndyCar

Trzykrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Hélio Castroneves weźmie udział w sześciu wyścigach sezonu 2021 IndyCar Series. Brazylijczyk będzie reprezentować barwy Meyer Shank Racing.

Castroneves od 2000 roku był nieprzerwanie związany z Team Penske, z którym wywalczył trzy zwycięstwa w Indianapolis 500. Jego pełnoprawna kariera w IndyCar zakończyła się po sezonie 2017, kiedy został przeniesiony do serii IMSA i tylko gościnnie startował w Indianapolis.

Wraz z końcem programu prototypów IMSA, Castroneves rozejdzie się z Team Penske i od dawna zapowiadał zamiar powrotu do IndyCar. Pierwsze kroki ku temu postawił we wrześniu, biorąc udział w dwóch wyścigach dla McLarena SP, a w przyszłym sezonie nawiąże współpracę z Meyer Shank Racing. W ramach kontraktu, Castroneves weźmie udział w sześciu rundach – w tym Indianapolis 500 – jako zespołowy kolega Jacka Harveya, przed którym drugi pełny sezon w IndyCar.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Meyer Shank Racing na sześć wyścigów IndyCar w przyszłym roku” – powiedział 45-latek. „Znamy się z Mikiem [Shankiem] od dawna, bo startowałem dla jego ekipy w 24h Daytona. Teraz, wspólnie z Jimem [Meyerem], Mikiem i Jackiem, wszyscy uważamy, że mamy duży potencjał. Nie potrafię wyrazić swojej wdzięczności dla Team Penske za te wszystkie lata spędzone z nimi, ale to jest nowy rozdział w moim życiu i jestem podekscytowany dołączeniem do MSR i niesamowitej grupy przyjaciół”.

Przejście Castronevesa do MSR to jedno z wielu poważnych przetasowań w stawce IndyCar: Team Penske rozszerzy swój program do czterech samochodów, zatrudniając na pełny sezon Scotta McLaughlina, Jimmie Johnson podpisał kontrakt na starty w części rund z ekipą Chip Ganassi Racing, a Felix Rosenqvist opuścił CGR na rzecz McLarena SP, zwalniając miejsce dla Álexa Palou.

Źródło: michaelshankracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league