Daly pozostaje w IndyCar

Amerykanin Conor Daly przedłużył kontrakt z zespołem Ed Carpenter Racing i weźmie udział w 14 z 17 wyścigów przyszłorocznej serii IndyCar. Dla 29-latka będzie to drugi sezon z zespołem z Indianapolis.

„To wspaniałe uczucie, być na kolejny rok z Ed Carpenter Racing” – powiedział Daly. „Ciągłość zawsze pomagała mi w karierze i to, że będziemy mogli rozpocząć sezon 2021 z rozpędu, mając już wspólne doświadczenie, daje mi dużo pewności siebie. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego i budujemy silniejsze relacje”.

W sezonie 2020 Daly czterokrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce oraz wywalczył swoje pierwsze pole position na torze Iowa – wszystkie te wyniki osiągnął jednak z zespołem Carlin, dla którego startował na torach owalnych. Tak może być także w przyszłorocznym cyklu – kontrakt z ECR obejmuje bowiem tylko rundy na torach drogowych i ulicznych oraz Indianapolis 500, gdzie zespół wystawi dodatkowy samochód. Na pozostałe wyścigi w Teksasie oraz Gateway Daly’ego zastąpi właściciel ekipy Ed Carpenter. Wszystkie wyścigi w drugim samochodzie przejedzie ubiegłoroczny debiutant Rinus VeeKay.

Źródło: edcarpenterracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league