Daly pozostaje w IndyCar

Amerykanin Conor Daly przedłużył kontrakt z zespołem Ed Carpenter Racing i weźmie udział w 14 z 17 wyścigów przyszłorocznej serii IndyCar. Dla 29-latka będzie to drugi sezon z zespołem z Indianapolis.

„To wspaniałe uczucie, być na kolejny rok z Ed Carpenter Racing” – powiedział Daly. „Ciągłość zawsze pomagała mi w karierze i to, że będziemy mogli rozpocząć sezon 2021 z rozpędu, mając już wspólne doświadczenie, daje mi dużo pewności siebie. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego i budujemy silniejsze relacje”.

W sezonie 2020 Daly czterokrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce oraz wywalczył swoje pierwsze pole position na torze Iowa – wszystkie te wyniki osiągnął jednak z zespołem Carlin, dla którego startował na torach owalnych. Tak może być także w przyszłorocznym cyklu – kontrakt z ECR obejmuje bowiem tylko rundy na torach drogowych i ulicznych oraz Indianapolis 500, gdzie zespół wystawi dodatkowy samochód. Na pozostałe wyścigi w Teksasie oraz Gateway Daly’ego zastąpi właściciel ekipy Ed Carpenter. Wszystkie wyścigi w drugim samochodzie przejedzie ubiegłoroczny debiutant Rinus VeeKay.

Źródło: edcarpenterracing.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze