Hinchcliffe i Jones powracają do IndyCar

Kanadyjczyk James Hinchcliffe oraz reprezentant Dubaju Ed Jones powrócą w pełnym wymiarze do stawki serii IndyCar, podpisując kontrakty z zespołami Andretti Autosport oraz Dale Coyne Racing with Vasser Sullivan.

Hinchcliffe znalazł się bez pracy po tym, jak jego kontrakt na sezon 2020 z zespołem Schmidt Peterson Motorsports został wykupiony, gdy współpracę z ekipą nawiązał McLaren. Kanadyjczyk odnowił wtedy kontakt z zespołem, dla którego odniósł trzy ze swoich czterech zwycięstw w IndyCar – Andretti Autosport. Początkowa umowa obejmowała trzy wyścigi, lecz pod koniec sezonu Hinchcliffe zastąpił Zacha Veacha w kolejnych trzech startach.

„Pracowaliśmy nad tym programem od dnia, gdy podpisaliśmy umowę na pierwsze trzy wyścigi w marcu zeszłego roku” – powiedział Hinchcliffe, który poprowadzi samochód #29 we wszystkich rundach sezonu 2021. „Powrót w pełnym wymiarze był celem od samego początku i to wspaniałe uczucie być z powrotem w stawce z tak wspaniałym zespołem, z którym dzielę tak wiele wspomnień i sukcesów”.

Jones także powróci do swojego dawnego zespołu. Były mistrz Indy Lights zadebiutował w IndyCar wraz z Dale Coyne Racing i zaimponował, zajmując trzecie miejsce w Indianapolis 500. Na kolejny sezon kierowca z Dubaju przeniósł się do Chip Ganassi Racing, gdzie wywalczył kolejne dwa podia, a 2019 rok spędził we wspólnym programie Ed Carpenter Racing i Scuderia Corsa. W sezonie 2020 Jones miał ścigać się w serii DTM, lecz pandemia koronawirusa uniemożliwiła mu wyjazd z Dubaju w celu przystąpienia do wyścigów.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Coyne Vasser Sullivan na sezon 2021 IndyCar” – powiedział Jones. „Rozpocząłem moją karierę z Dalem, Jimmy i Sulli odnieśli wspólnie wiele sukcesów, a kombinacja tej trójki sprawdziła się przez ostatnie trzy sezony. Nie mogę się doczekać poprowadzenia samochodu #18”.

Inauguracja sezonu 2021 została przesunięta na 18 kwietnia, kiedy to stawka wyjedzie na tor Barber Motorsports Park.

Źródło: andrettiautosport.com, dalecoyneracing.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league